Trasy poniżej 40 km

Trasa nr 01 - Moja "czasówka"

Trasa nr 01 - (18.40 km - czas: 00.50)

Inowrocław >> Rąbin >> Batkowo >> Dziarnowo >> Kościelec >> Rycerzewo >> Cieślin >> Solanki >> Inowrocław

Trasa treningowa przed dłuższymi wycieczkami. Do Rycerzewa przez Batkowo, Dziarnowo i Kościelec droga spokojna. Od Rycerzewa do Inowrocławia trasa szybka, szosa o świetnej nowej nawierzchni ale o dość dużym nateżeniu ruchu, trzeba zachować ostrożność.

W Kościelcu można zwiedzić zabytkowy kościół św. Małgorzaty oraz późnoklasycystyczny pałac otoczony pięknym parkiem. Na cmentarzu w Kościelcu znajduje się grób Kazimierza Glempa ojca prymasa.

Trasa nr 02 - Krótka wycieczka do Rojewa

Trasa nr 02 - (37.60 km - czas: 01.59)

Inowrocław >> Solanki >> Gnojno >> Czyste >> Oporówek >> Jaksice >> Wybranowo >> Liszkowo >> Żelechlin >> Rojewo >> Topola >> Ściborze >> Orłowo >> Kłopot >> Solanki >> Inowrocław

Do Żelechlina trasa spokojna prowadząca bocznymi drogami o dość dobrej nawierzchni i małym nasileniu ruchu. Typowo rolniczy krajobraz, same pola i dużo świeżego wiejskiego powietrza. Jazda dla relaksu. Na odcinku Żelechlin, Rojewo, Orłowo, Inowrocław ruch kołowy nieco większy.

W Gnojnie zaniedbany park i pałac. W Czystem popadający ruinę niechciany pałac. W Orłowie godny uwagi kościół p.w. św. Elżbiety.

do góry

Wszystkie prawa zastrzeżone - (c) Józef Sławiński 2003-2017